Ankara Su Kaçağı Tespiti

Ankara Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağı kısaca ev veya işyeri tesisatında oluşan bozulmadır. Pek çok sebepten dolayı her an her yerde görülme ihtimali vardır. Fakat daha çok, yanlış kullanımdan ziyade kalitesiz ya da uzun süre kullanılmış ve eskimiş tesisat malzemelerinden kaynaklandığı düşünülmektedir. Yaşanan bozulma ya da eskime duvarlarda ya da zeminde,

Su izi Nemlenme ya da terleme Sızıntı gibi durumlara sebep olarak kendini belli eder. Bazı durumlarda suyun alt kat komşularına ya da apartman boşluğuna akması da bir gösterge olarak görülür. Genelde Ankara’da su kaçağı tespiti yerine müdahalesi istenir. Fakat bu kaçağın tam noktası bilinmedikçe oldukça güç bir süreçtir.

Ankara’da Su Kaçağı Bulma Çalışmaları

Görünür kaçakların genellikle nereden geldiği az çok bellidir, dolayısı ile müdahaleler de ona göre şekillenir. Fakat kimi durumlarda evde ya da ofiste kaynağı sıradan kimselerce anlaşılamayan su kayıpları olabilmektedir. Bu genellikle gizli su kaçağı durumuna işaret eder. Gizli su kaçağı ise vanaların kapalı olduğu durumlarda dahi su saatinin dönmesi, kaynağı bilinmeyen küf ve rutubet, duvar sıvalarında dökülme ya da parkelerde alttan kabarma, beklenenden yüksek su faturası ve kombide sürekli düşen su basıncı gibi durumlar eşliğinde fark edilir. Bu durumlarda İlhan Tesisat profesyonel tespit araçlarını ve elemanlarını görevlendirmelisiniz.

Su Kaçağı Tespit Yöntemleri

Piyasada sadece profesyonel firmaların kullandığı iki güvenilir yöntem bulunmaktadır. Her ikisi de Ankara’da su kaçağı yer tespiti açısından oldukça etkilidir.

Kameralı tespit yöntemi Akustik dinlemeli tespit yöntemi Yani uzman elemanlar tesisatı görerek ve dinleyerek su kaçağının yerini tam olarak belirleyebilmektedir. Böylece bu aşama için gereksiz yerleri kırıp dökme riskine girilmemiş olacaktır.

Kameralı su kaçağı tespit işlemi tesisatı sökmeyi gerektiren yöntemleri maziye gömmüştür. Banyoları yıkmak, küvetleri sökmek yerine çok daha uygun fiyatlı olan bu çözüm uzman ve deneyimli tesisat ekibinin evdeki tüm ilgili borulara küçük kameralar sokarak hasar almış ya da patlamış noktayı görene kadar gezdirmesidir. Bu şekilde tespit konusunda tahmin rafa kalkmıştır. Hızlı tespit edilen kaçak benzer şekilde hızla ortadan kaldırılır. Bu yöntem hem temiz su giderinde hem de atık su ve dış giderlerde kullanılabilmektedir. Uzman ekipler her an yardımınıza hazır olmak adına haftanın her günü iş başındadır.

Akustik dinleme aygıtı ise özellikle duvar içi problemlerin yerini tespit etme konusunda çok başarılıdır. Çok kolay ve hızlı bir süreç olmasına rağmen ancak eğitimli personel tarafından gerçekleştirilebilmektedir. Akustik dinleme yöntemi ile tüm tesisat dinlenebilmektedir. Su akışının yavaşladığı yerler, tıkanıklık, iç boru arızaları bu şekilde kolayca tespit edilebilmektedir. Ankara su kaçağı tespit yolları arasında en tutulanlardandır.

Tahmin etmek yerine kesin bilgi yardımı ile iş yapmak tabii ki inanılmaz zaman kazandırdığı gibi zaten zor durumda olan müşterilerin hem bütçe hem de iş yükü açısından daha da zor duruma düşmesini engelliyor ve gereksiz kırma dökme işlemlerini bitiriyor. Tesisat firmalarının görevi ise bu anlamda kaçığı belirlemek, bildirmek, istenirse tek bir yerden küçük bir delik açarak onarım yapmaktır. Kaçağın tespiti garantili bir işlemdir. Öyle ki çoğu zaman gözle görülen akıntının olduğu yerlerde dahi yardımına başvurulmaktadır. Böylece ek bir kaçak varsa ya da kaçak göründüğünden büyük ise bu gözler önüne serilmiş olur.

İlhan Tesisat Ankara su kaçağı tespiti hususunda çığır açmaya devam etmektedir.

 

 

 

Ankara Su Kaçağı Tespiti, su tesisatçısı, su kaçağı tespiti, ankara su tesisatçısı, tuvalet tıkanıklığı açma, ankara su kaçağı tespiti, ankara kanal açma, kameralı su kaçağı tespiti ankara, ankara tuvalet açma, su kaçağı bulma, ankara lavabo açma, akustik dinleme cihazı, Su kaçak Tespit Fiyatları, su kaçak tespiti, Su kaçağı Tespiti Ankara, Kırmadan su kaçağı tamiri, Kameralı su kaçak tespit Fiyatları, Kırmadan su kaçağı tespiti, ankara su tesisat ustası, su tesisat tamiri, en yakın su tesisatçısı

admin

Bizi Arayın | 7/24 Hizmet