Ankara Su Kaçağı Akustik Dinleme Cihazı

Temiz su borularına basınç verilerek kaçağın sıcak veya soğuk su borusunda olup olmadığı tespit edilir. Bu ölçüm işleminden sonra patlayan boruya 10 bar basınç verilerek hassas dinleme cihazı ile kaçak olan bölge bulunur. Dinleme yapacak ustanın sessiz bir ortama ihtiyacı vardır. Ayrıca bu işi iyi bilmesi kulağının sese duyarlı olması önemlidir. Firmamızda ustalarımızı belirli testlerden ve aşamalardan geçirerek kendini kanıtlayanları servis elemanı olarak hizmetinize sunduk. Ustalarımıza güvenebilir, tadilatlarınızı yaptırabilirsiniz. Dinleme yapılarak su kaçağının yeri noktasal olarak bulunur.

Cihazla Su Kaçağı Bulma

Su sızıntıları hemen hemen her evde meydana gelebilir. Oluşan bu kaçaklar alt komşunuzun veya sizin tavanınızda damla halinde yada rutubet halinde kendini gösterir. Yer altından geçen boruların zarar görmesinden kaynaklanan bu tip su kaçağı problemleri tespit edilmedikçe komşunuza da size de zarar verir. Peki bu su kaçağını nasıl meydana gelir biraz bilgi edinelim.

l İnşaat zamanında boruların hasar görmesi
l Boru ek parçalarının düzgünce birbirine kaynak edilmemesi
l Sıcak su borularının zamanla özelliğini kaybetmesi
l Şebeke basıncının yüksek olması
l Atık su borusunun tıkanmış olması
l Borularda delinme,kırılma,patlama meydana gelmesi
l Musluk montajlarının acemice yapılması
l Dişli kısımlardaki contaların erimesi
l Fayans zemin deforme olması
l Küvet,tuvalet silikonlarının çürümesi
l Küvet troblemlerinin eskimesi
l Yer süzgeci hatlarının eski gırtlak boru olması

Bu tip durumlar en çok su kaçağına neden olur. Bu gibi durumlarda profesyonel yardım alınması ve hiçbir şekilde müdahale edilmemesi gerekir. Dinleme tekniği maliyeti en ucuz olan su kaçağı arama yöntemidir. Kesin sonuçlar verir, fakat alan büyüklüğüne göre sınıflandırılması gerekmektedir. Çok büyük alanlarda alan daraltılarak daha kolay tespiti yapılır.